PARTNERID

Iberika Sprachschule


Iberika on keeltekool ja haridusasutus Berliinis. Peale inglise, hispaania, portugali ja saksa keele õpetavad nad ka vähemuskeeli nagu baski, katalaani ja galeegi.

Kuna Berliinis elab nii palju erinevatest maadest pärit inimesi, on selle õppeasutuse jaoks väga tähtis kultuuridevaheline töö. Kooli prioriteetideks on kultuuridevaheline koolitus ja integratsioonikursused, mis viiakse läbi Saksamaa migratsiooniameti tellimusel.

7 õpetajat töötavad põhikohaga ja umbes 25-30 õpetajat osalise koormusega. Viis inimest on teinud koostööd meie projektiga. Kooli õpetajad räägivad kõik õpetatavat keelt emakeelena ning on spetsialistid nii didaktika kui keelte alal. Kõigi kvalifikatsioon võimaldab õpetada erinevat tüüpi õpilasi: väikseid lapsi, täiskasvanuid ja äriinimesi.

Koolis on õpetatud lastele võõrkeeli ja tehtud kultuuridevahelisi koolitusi viimased kümme aastat. Kooli spetsialiseerunud õpetajad leiavad, et mänguline õhkkond on väga oluline ja seetõttu õpivad lapsed selliste tegevuste käigus nagu näidendid, laulmine või käsitöö.

Kooli õpetajad annavad tunde ka lasteaedades. Kooli koostöövõrgustikku kuulub üle 50 partnerkooli. Seega on töö omandanud üle-Euroopalised mõõtmed ja koolil on olemas koostöö kogemus Euroopaga.